تست شخصیت مایرز-بریگز (MBTI)

تست شخصیت مایرز-بریگز (MBTI)

تست شخصیت مایرز-بریگز (MBTI) از شناخته شده ترین تست های شخصیت شناسی است. با انجام این آزمون شما متوجه می شوید که درون گرا هستید یا برون گرا، در جمع آوری اطلاعات شهودی هستید یا حسی، شخصیتی احساسی دارید یا منطقی و در سبک هدایت با جهان خارج ادراکی برخورد می کنید یا قضاوتی.
 

توجه: تست شخصیت MBTI جزو مجموعه تست های روانشناسی رایگان تلنت یاب بوده و شامل تفسیر تفصیلی هسته پژوهشی روانشناسی صنعتی دانشگاه علامه طباطبائی نمی باشد. 

تست هوش هیجانی بار-اُن (Bar-On)

تست هوش هیجانی بار-اُن (Bar-On)

شما چقدر می توانید احساسات و هیجانات خود و دیگران را در تصمیم گیری هایتان در نظر بگیرید؟

هوش هیجانی ،(EQ)نوع دیگری از باهوش بودن است که به درک احساسات خود و دیگران برای تصمیم گیری مناسب در زندگی اشاره دارد. آگاهی از وضعیت هوش هیجانی آنچنان اهمیت دارد که توسعه آن می تواند تفاوت شکست و یا موفقیت در زندگی شخصی و شغلی شما را مشخص کند.

پروفایل شخصیت DISC

پروفایل شخصیت DISC

تیپ نمای شخصیتی DISC، یکی از قوی ترین ابزارهای سنجش شخصیت است که سالانه بیش از یک میلیون نفر در سطح جهان، از آن بهره می برند. خروجی این تست شخصیتی چهار ویژگی غالب( D,I,S,C) و پانزده تیپ شخصیتی را مشخص کرده و جنبه های مختلف آن را به صورت کامل تشریح میکند. DISC و تفاسیر حاصل از آن به شما کمک میکند در درجه ی اول نسبت به ویژگیهای شخصیتی، اولویتها و انگیزه های خود آگاهی یابید و در مرحله بعد ایجاد درک بهتری از تفاوتهای بین فردی و حل بدونِ قضاوت تعارض ها را تسهیل میکند. به عبارت دیگر، DISC زبان مشترکی بوجود می آورد که به درک بهتر خود و تعامل بهتر با دیگران منجر میشود. بهبود روابط میتواند در قالب تیمهای کاری، رابطه با همکاران و سرپرستان و دیگر روابط درون و برون سازمانی صورت گیرد. تفسیر کامل ارائه شده در این آزمون ضمن ارائه راهکارهایی عملی برای بهبود فرایند رشد حرفه ای، حاوی نکات بسیار ارزشمند رفتاری در بهبود مهارت های زندگی فردی نیز است.

تست توانایی‌های شناختی

تست توانایی‌های شناختی

نقاط برجسته توانمندی های شناختی شما کدام است؟

تست توانایی شناختی ابزاری معتبر برای سنجش میزان استعداد افراد است، تستی موثر در میزان موفقیت حرفه ای افراد. توانایی‌های شناختی رابط بین رفتار و ساختار مغز بوده و گسترۀ وسیعی از توانایی‌هایی مانند برنامه‌ریزی، توجه، حل مسئله، انجام همزمان تکالیف و انعطاف‌پذیری شناختی را در بر می گیرد.

تست سبک انگیزشی غالب (Dominant Motivation Style Inventory-DMSI)

تست سبک انگیزشی غالب (Dominant Motivation Style Inventory-DMSI)

انجام چه کارهایی باعث ایجاد انگیزه بیشتر در شما می شود؟ 

قطعا اولین گام موفقیت، پیدا کردن مسیری است که باعث ایجاد انگیزه بیشتر در شما می شود. با انجام این آزمون انگیزه دهنده غالب شخصیت خود را شناسایی می کنید. آیا به دنبال پیشرفت هستید؛ ایجاد ارتباط با دیگران برایتان اهمیت دارد و یا به دنبال قدرت هستید؟ با این شناخت فرایند مدیریت تغییرات و رشد خود را هدفمندتر و آسانتر خواهید ساخت.

سبک حل تعارض TKI

سبک حل تعارض TKI

اقدامات شما وقتی با دیگران تضاد و تعارض پیدا می کنید، چیست؟ به صورتی سازنده رفتار می کنید یا مخرب؟

آگاهی از نوع واکنشتان هنگام تعارض ها، مهم ترین عامل در رفع اساسی آن هاست و می تواند به شما در اتخاذ روش های موثر و متناسب با موقعیت، کمک کند. با انجام این آزمون شما متوجه می شوید که چقدر اهل رقابت، همکاری، مصالحه، اجتناب و سازش هنگام تعارض با اطرافیانتان هستید و در نهایت با راهکارهای ارائه شده خاص هر سبک می توانید تعارضات خود با دیگران را هوشمندانه تر مدیریت و رفع نمایید.

تست شخصیتی پنج عاملی (NEO_PI-R)

تست شخصیتی پنج عاملی (NEO_PI-R)

تست شخصیتی پنج عاملی (NEO_PI-R) از جامع ترین آزمون های شخصیت شناسی است که در ارتقاء رشد حرفه ای افراد موثر است. نئو آزمون هوش یا توانایی نیست، و به منظور تشخیص مشکلات بهداشت روانی یا سازگاری شما تهیه نشده است. نئو تفاوت‌های بینِ افراد نرمال را در پنج عامل اصلی شخصیت: روان آزرده گرایی، برون گرایی، گشودگی به تجربه، دلپذیر بودن و وظیفه شناسی می سنجد. با انجام این آزمون شما نگاه دقیق تر و جامع تری نسبت به خود دارید. این آزمون به افرادی که دغدغه خودآگاهی در سطحی جامع و با جزئیات کامل را دارند توصیه می شود.

تست شخصیت شناسی نئو (NEO_FFI)

تست شخصیت شناسی نئو (NEO_FFI)

تست شخصیت شناسی نئو (NEO_FFI) از مهم ترین ابزارها برای پیش بینی رشد حرفه ای و عملکرد شغلی افراد است. با انجام این آزمون میزان عصبانیت، برون گرایی، گشودگی به تجربه، توافق و وظیفه شناسی شما به عنوان عوامل موثر در موفقیت شغلی، مشخص می شود. وضعیت شما در هر یک از این عوامل می تواند به خوبی میزان تناسب با شغل مورد نظر را پیش بینی نماید.

تست سبک های مقابله با استرس (CSI)

تست سبک های مقابله با استرس (CSI)

آیا میدانید چطور می توانید استرستان را مدیریت کنید؟

اگر سبک کارآمدی در مقابله با استرس­ زاهای محیطی داشته باشید، می­ توانید از اثرات سوء استرس در امان باشید. با انجام این آزمون روش هایی که شما از آن برای کنار آمدن با موقعیت استرس آفرین استفاده می کنید، شناسایی شده و راهکارهایی برای بهبود روش مقابله با استرس به شما ارائه می شود.

تست شخصیت هارتمن (Hartman)

تست شخصیت هارتمن (Hartman)

شخصیت شما چه رنگی است؟

ارزش های مورد پذیرش ما، کلید شخصیتمان است. هارتمن بر این اساس شخصیت افراد را در 4 رنگ: قرمز (قدرت)، آبی (صمیمیت)، سفید (صلح و آرامش)، زرد (لذت و تفریح)، دسته بندی کرده است. با انجام این آزمون شما می توانید نسبت به شخصیت خودتان (بر اساس ارزش های محوری که دارید)، اطلاعات مفیدی کسب کنید.
 

توجه: تست شخصیت هارتمن جزو مجموعه تست های روانشناسی رایگان تلنت یاب بوده و شامل تفسیر تفصیلی هسته پژوهشی روانشناسی صنعتی دانشگاه علامه طباطبائی نمی باشد. 

انتخاب های درست زندگی نتیجه شناخت خودِ واقعی ماست

231577

نفر به کمک آزمون های تلنت یاب خودشان را بهتر شناختند